Strona główna » Gazownia Płońsk » Dostawcy gazu Płońsk

Dostawcy gazu Płońsk

Jak zmienić sprzedawcę paliwa gazowego do firmy?

Chcąc zmienić sprzedawcę gazu ziemnego do przedsiębiorstwa, należy przede wszystkim wiedzieć, że procedura ta niemal niczym nie różni się od zmiany sprzedawcy gazu ziemnego dla domu. Wobec tego najpierw trzeba wybrać odpowiednią ofertę spośród dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc różnorodnego rodzaju porównywarki. Po wybraniu odpowiedniej oferty trzeba umówić się na spotkanie z przedstawicielem sprzedawcy gazu ziemnego i zawrzeć z nim kolejną umowę, pamiętając, aby przedtem szczegółowo ją przeanalizować i zweryfikować, czy wszystkie jej zapisy są zgodne z ustaleniami. Przy podpisaniu umowy przedstawiciel sprzedawcy gazu zaproponuje także podpisanie pełnomocnictwa. Warto wybrać opcję, dzięki niej to nowa firma zajmie się wszelkimi kwestiami związanymi z wymówieniem poprzedniej umowy oraz powiadomieniem Operatora Systemu Dystrybucyjnego o zmianie dostawcy paliwa gazowego.

Jak długo zmiana sprzedawcy paliwa gazowego?

Proces zmiany sprzedawcy gazu trwa zazwyczaj około 1 miesiąca. Wpływ na to, ile trwać będzie to czas, ma natomiast przede wszystkim to, czy umowa ze starym dostawcą paliwa gazowego może być wypowiedziana natychmiast. Czasem zawarte w niej bowiem zapisy, wymuszają zaczekanie ze zmianą sprzedawcy paliwa gazowego do końca umowy ze względu na kary. Oprócz tego w trakcie zmienienia dostawcy gazu ziemnego trzeba również pamiętać, że OSD ma 21 dni na rozpatrzenie wniosku dotyczącego tej sprawy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności