Strona główna » Gazownia Płock » Dostawcy gazu Płock

Dostawcy gazu Płock

Od czego uzależniona jest cena gazu?

Wielkość rachunków za gaz uzależniona jest od kilku różnorodnych elementów. Najistotniejsze z nich to wielkość zużycia paliwa gazowego w określonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przedzielony jest odbiorca przez dostawcę gazu ziemnego. Wobec tego najwyższe faktury za paliwo gazowe płacą właściciele domów, którzy stosują go do ogrzewania lokali, z kolei najmniejsze stosujący go do gotowania na kuchenkach. Oprócz tego warto również wspomnieć, że ostateczna cena gazu zależy także od dodatkowych opłat obowiązujących u określonego dostawcy paliwa gazowego. Zaliczyć do nich można między innymi opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu ziemnego oraz opłaty handlowe.

Jak zmienić dostawcę gazu ziemnego w 4 prostych krokach?

Chcąc zmienić dostawcę paliwa gazowego, wystarczą wyłącznie 4 proste kroki. Pierwszy z nich polega na znalezieniu właściwej oferty nowego sprzedawcy, która będzie atrakcyjna zarówno pod względem kosztów zakupu gazu ziemnego, jak i pozostałych warunków zawartej umowy. Następnie wystarczy podpisać umowę z nowym sprzedawcą gazu ziemnego oraz zadbać o jego pełnomocnictwo, za sprawą którego będzie on mógł wymówić umowę z poprzednim sprzedawcą oraz załatwić wszelkie kwestie. Trzeci krok to wypowiedzenie poprzedniej umowy i powiadomienie o tym Operatora Systemu Dystrybucji paliwa gazowego. Cała procedura zakańcza się z kolei uregulowaniem należności ze starą firmą i zapłaceniem faktur, a następne rachunki będą już wystawiane przez nowego dostawcę paliwa gazowego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności