Strona główna » Gazownia Pleszew » Butle gazowe Pleszew

Butle gazowe Pleszew

Na ile wystarcza butla gazowa?

To na ile wystarcza butla gazowa, zależy od wielu kwestii. Wymienić wśród nich należy przede wszystkim wielkość butli. Im jest ona większa, tym przez dłuższy czas można z niej wobec tego korzystać. Poza tym czas stosowania butli gazowej zależy zarazem od tego, jak jest ona stosowana oraz wydajności urządzeń zasilanych z jej wykorzystaniem. Klasyczne butle gazowe 11 kg, stosowane w kuchenkach gazowych w domach wystarczają najczęściej na około 30 dni przygotowywania posiłków za pomocą gazu znajdującego się w nich.

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać zimą?

Jeśli butle gazowe mają być używane zimą, najlepiej postawić na modele wypełnione samym propanem. Gaz ten wyróżnia się bowiem odparowywaniem w temperaturach równych aż -42 stopnie Celsjusza. Dzięki temu używanie go nawet w ujemnych temperaturach nie będzie problemem. W identycznych warunkach butle gazowe zatankowane mieszanką propanu i butanu mogą natomiast nie zasilać urządzeń gazowych w poprawny sposób, ponieważ gaz ten nie odparowuje już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności