Strona główna » Gazownia Piwniczna-Zdrój » Gaz LPG Piwniczna-Zdrój

Gaz LPG Piwniczna-Zdrój

Ile kosztuje montaż LPG w aucie?

Montaż instalacji LPG w pojeździe pozwala zmniejszyć wydatki za paliwo nawet kilkaset złotych miesięcznie. Żeby skorzystać z tego rozwiązania, należy jednak w pierwszej kolejności zamontować odpowiednią instalację LPG. Koszt zamontowania instalacji LPG w aucie zależy od wielu czynników. Zaliczyć do nich można na przykład: rodzaj silnika w pojeździe, rodzaj generacji instalacji LPG do samochodów, których jest 6, a ich koszt waha się od 1500 złotych do 10 000 złotych, marka instalacji gazowej LPG. Montaż instalacji LPG w pojeździe oprócz ceny samego montażu wiążę się również z dodatkowymi wydatkami takimi jak serwis oraz opłata podczas przeglądu pojazdu.

Czym jest paliwo gazowe LPG?

Gaz LPG to mieszanina gazów ropopochodnych, która ma formę płynną i przechowywana jest najczęściej w specjalnych zbiornikach. Sprzedawany jest on także w postaci butli gazowych o wielu pojemnościach czy jako paliwo do zasilania samochodów. Określenie LPG jest skrótem od pierwszych liter angielskiego wyrażenia Liquefied Petroleum Gas, a w Polsce gaz LPG jest zazwyczaj mieszaniną propanu i butanu. Charakterystyczną cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem działania ciśnienia o wartości od 6 do 25 bar zmienia się on w postać ciekłą. Dzięki temu jego duże ilości mogą być w prosty sposób magazynowane i transportowane..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności