Strona główna » Gazownia Piotrków Trybunalski » Gaz LPG Piotrków Trybunalski

Gaz LPG Piotrków Trybunalski

Co to jest gaz LPG?

Paliwo gazowe LPG to mieszanka gazów ropopochodnych, która ma formę płynną i składowana jest zazwyczaj w specjalistycznych zbiornikach. Dostępny jest on także w postaci butli gazowych o różnych pojemnościach czy jako paliwo do zasilania pojazdów. Nazwa LPG jest skrótem od pierwszych liter angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas, a w naszym kraju gaz LPG jest zazwyczaj mieszaniną propanu i butanu. Główną cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem ciśnienia o wartości od 6 do 25 bar zmienia się on w postać ciekłą. Za sprawą tego, jego duże ilości mogą być w bezproblemowy sposób składowane i transportowane.

Ile trzeba zapłacić za montaż LPG w aucie?

Zamontowanie instalacji LPG w samochodzie umożliwia zmniejszyć wydatki za paliwo nawet kilkaset złotych na miesiąc. Aby skorzystać z takiej możliwości, należy jednak najpierw zamontować specjalną instalację LPG. Koszt zamontowania instalacji LPG w aucie uzależnione jest od kilku czynników. Zaliczyć do nich można na przykład: typ silnika w pojeździe, rodzaj generacji instalacji LPG do samochodów, których jest 6, a ich koszt oscyluje w granicach od 1500 złotych do 10 000 złotych, producent instalacji gazowej LPG. Montaż instalacji LPG w samochodzie oprócz ceny samego zamontowania wiążę się również z innymi wydatkami takimi jak serwis oraz dodatkowa opłata w trakcie badania technicznego auta..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności