Strona główna » Gazownia Piotrków Trybunalski » Gaz płynny Piotrków Trybunalski

Gaz płynny Piotrków Trybunalski

Co to jest gaz płynny LPG?

Płynne paliwo gazowe LPG, którego nazwa wywodzi się od angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną postacią propanu-butanu lub wyłącznie propanu. Jego skład chemiczny jest z kolei podobny do gazu ziemnego. Za sprawą tego cechuje się on dużą uniwersalnością użytkowania. Płynne paliwo gazowe propan-butan może być wykorzystywany w związku z tym między innymi do ogrzewania lokali, napędzania pojazdów (auto gaz), procesów przemysłowych. Gaz płynny LPG swoją płynną postać przyjmuje pod niskim ciśnieniem, w związku z tym może być on przechowywany w dużych ilościach z użyciem stosunkowo małych zbiorników lub butli.

Ile gazu należy tankować do zbiorników na gaz płynny?

W trakcie napełniania zbiornika na gaz płynny, ilość paliwa nie może przekraczać 85% pojemności zbiornika. 15% pozostałej przestrzeni w zbiorniku zapewnia poduszkę powietrzną, która w sytuacji zmiany objętości płynnego paliwa gazowego w wyniku zmiany temperatury nie będzie miała wpływu na działanie całej instalacji gazowej. Wobec tego powszechnie używane zbiorniki o wielkości 2700 litra powinny być tankowane co najwyżej 2300 litrami gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności