Strona główna » Gazownia Pińczów » Gaz LPG Pińczów

Gaz LPG Pińczów

W jakim celu jest stosowany gaz LPG?

Gaz LPG głównie jest idealnym rozwiązaniem pozwalającym na dostarczanie paliwa gazowego do domów niemających możliwości przyłączenia ich do sieci gazowej. Poprzez zamontowanie zbiornika LPG właściciele domów i firm mają możliwość wykorzystywania gazu w swoich budynkach do ogrzewania ich, gotowania czy podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Poza tym gaz LPG stosowany jest również do na przykład: zasilania urządzeń gazowych z wykorzystaniem butli gazowych o pojemności od 2 do nawet 33 kg, zasilania wózków widłowych, zasilania samochodów za pomocą instalacji gazowych LPG, które umożliwiają zaoszczędzić na paliwie, produkowania kosmetyków lub produktów spożywczych.

Dlaczego odpowiednia jakość paliwa gazowego LPG jest tak ważna?

Gaz LPG o niewłaściwej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzić do kłopotów z zasilanymi nim sprzętami oraz ich przedwczesną awarię. Poza tym niewłaściwej jakości gaz LPG przyczynia się także do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym doprowadza to więc do większych kosztów wynikających z konieczności zakupu jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany jedynie właściwej jakości gazem, który oferują zweryfikowani sprzedawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien gwarantować około 13 kWh ciepła w ciągu godziny jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności