Strona główna » Gazownia Pińczów » Gaz płynny Pińczów

Gaz płynny Pińczów

Podstawowe rodzaje zbiorników na gaz płynny

W przypadku, gdy w domu stosowane jest ogrzewanie gazem płynnym, konieczny jest montaż na działce zbiornika, w którym będzie on przechowywany. Podstawowy podział zbiorników na płynne paliwo gazowe można wykonać na modele zewnętrzne i podziemne. Zbiornik na gaz płynny zewnętrzny montowany jest na płycie fundamentowej na wysokości niewiele ponad poziom działki. Montaż zbiornika naziemnego wymaga zachowania właściwej odległości od innych elementów w otoczeniu. Spośród zalet zbiorników naziemnych wyróżnić można ich stosunkowo niską cenę oraz łatwy montaż. Zbiornik na gaz płynny podziemny to natomiast rozwiązanie droższe jednak mniej ingerujące w otoczenie. Montowany jest on bowiem w wykopie i pokrywany około 60 cm ziemi. Obszar działki, w której montowany jest podziemny zbiornik na płynne paliwo gazowe, może być niemal dowolnie wykorzystywana.

Co ile trzeba tankować zbiornik na gaz LPG?

Według zdania ekspertów najbardziej opłacalnym sposobem jest napełnianie zbiorników na płynne paliwo gazowe dwa razy do roku. Takie rozwiązanie umożliwia bowiem na oszczędzanie poprzez wykorzystywanie posezonowych obniżek cen płynnego paliwa gazowego. By zaplanować dwa razy do roku tankowanie gazu płynnego po atrakcyjnych cenach, należy zadbać o właściwą pojemność zbiornika już podczas jego montowania, która będzie uwzględniać: wielkość budynku, liczbę mieszkańców, ilość sprzętów zasilanych gazem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności