Strona główna » Gazownia Pilzno » Gaz płynny Pilzno

Gaz płynny Pilzno

Zalety i wady dzierżawy zbiornika na płynne paliwo gazowe

Dzierżawienie zbiornika na płynne paliwo gazowe to dość popularne rozwiązanie wśród właścicieli gospodarstw domowych ogrzewających je gazem. Wyróżnia się ono przede wszystkim minimalnymi kosztami na początku, na poziomie mniej więcej 1000 złotych i zapewnia wygodę polegającą na braku konieczności wykonywania samodzielnie napraw czy przeglądów. Dzierżawiąc zbiornik, trzeba się jednak liczyć z tym, że tankowania gazu będą w tej sytuacji realizowane jedynie przez firmę, z którym została zawarta umowa, wobec tego jego cenniki są najczęściej wyższe niż cena rynkowa. Oprócz tego za dzierżawę zbiornika na gaz płynny trzeba również uiszczać regularnie opłaty w wysokości kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Płynne paliwo gazowe mieszanina propanu i butanu czy propan, który z nich jest lepszy do ogrzewania domu?

Jeśli gaz płynny LPG używany jest do ogrzewania budynku i dostarczany jest do zbiorników montowanych na posesji, najczęściej jest nim wyłącznie. Wynika to z tego, że gaz ten zmienia swoją postać z ciekłej na gazową w temperaturach -40 stopni Celsjusza. Dzięki temu nie traci on swoich właściwości cieplnych nawet w przypadku minusowych temperatur na zewnątrz. W przypadku ceny zakupu propan jest z kolei nieco droższy niż gaz płynny mieszanina propanu i butanu. Pomimo to jego właściwości opałowe sprawiają, że jest on najczęściej wybieranym gazem do ogrzewania gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności