Strona główna » Gazownia Pilica » Dostawcy gazu Pilica

Dostawcy gazu Pilica

Taryfy gazu dla firm

W przypadku sprzedawców gazu do firm przypisują oni swoich klientów do grup taryfowych przeznaczoną dla domu, w przypadku firm, które mieszczą się we wskazanych limitach zużycia gazu na rok. Oprócz tego gaz dla przedsiębiorstw sprzedawany jest również w taryfach od W-5 do W-8. Warto z kolei pamiętać, że najwyższa taryfa W-8 skierowana jest głównie dla firm przemysłowych, gdyż gaz jest w niej przesyłany pod większym ciśnieniem.

W jaki sposób zmienić sprzedawcę gazu ziemnego do przedsiębiorstwa?

Zamierzając zmienić sprzedawcę paliwa gazowego do przedsiębiorstwa, warto przede wszystkim wiedzieć, że proces ten niemal niczym nie różni się od zmiany sprzedawcy paliwa gazowego dla gospodarstwa domowego. Wobec tego najpierw należy wybrać właściwą ofertę spośród dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc wszelakiego rodzaju rankingi. Po wybraniu właściwej oferty trzeba skontaktować się z przedstawicielem sprzedawcy gazu ziemnego i podpisać z nim nową umowę, pamiętając, aby wcześniej szczegółowo ją przeczytać i zweryfikować, czy wszystkie jej paragrafu są zgodne z ustaleniami. Przy zawieraniu umowy przedstawiciel sprzedawcy gazu ziemnego zaproponuje także podpisanie pełnomocnictwa. Warto zdecydować się na tę opcję, za jej sprawą to nowa firma zajmie się wszelkimi formalnościami związanymi z wypowiedzeniem poprzedniej umowy oraz poinformowaniem Operatora Systemu Dystrybucyjnego o zmianie dostawcy paliwa gazowego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności