Strona główna » Gazownia Piława Górna » Gaz LPG Piława Górna

Gaz LPG Piława Górna

Czy montaż LPG w samochodzie jest opłacalny?

Zamontowanie LPG w aucie to doskonała metoda na zniwelowanie kosztów eksploatacyjnych. Współcześnie pomimo stałych podwyżek cen gazu LPG stale jest on tańszy niż benzyna czy olej napędowy o około 50%. Wobec tego zamontowanie instalacji LPG w samochodzie pozwala płacić mniej za każdy przejechany kilometr, w szczególności w sytuacji kiedy miesięcznie jest nim pokonywanych wiele kilometrów. Koszt jej montażu zwraca się najczęściej po około roku.

Czym jest paliwo gazowe LPG?

Gaz LPG to mieszanka gazów ropopochodnych, która ma formę płynną i przechowywana jest zazwyczaj w specjalnych zbiornikach. Oferowany jest on również w formie butli gazowych o różnorodnych pojemnościach lub jako paliwo do zasilania pojazdów. Nazwa LPG jest skrótem od pierwszych liter angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas, a w naszym kraju gaz LPG jest najczęściej mieszaniną propanu i butanu. Wyróżniającą cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem działania ciśnienia o wartości od 6 do 25 bar zmienia on swój stan skupienia. Dzięki temu jego duże ilości mogą być w prosty sposób składowane i transportowane..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności