Strona główna » Gazownia Piława Górna » Dostawcy gazu Piława Górna

Dostawcy gazu Piława Górna

Czym różni się dostawca gazu od dystrybutora?

W naszym kraju usługi dystrybucji oraz sprzedaży gazu mogą być świadczone przez dwie różne firmy. Wymaga to jedynie zawarcia dwóch oddzielnych umów z różnymi firmami. Wobec tego w przypadku paliwa gazowego wyróżnić można dystrybutora, którym jest w naszym kraju wyłącznie Polska Spółka Gazownictwa będąca częścią spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Dystrybutor paliwa gazowego określany również jako Operator Systemu Dystrybucyjnego odpowiedzialny jest za wykonywanie przyłączy gazowych, dbanie o jakość i poprawne działanie infrastruktury przesyłowej oraz jej konserwację. W odróżnieniu od sprzedawcy paliwa gazowego OSD nie można zmienić. Jest on na stałe przydzielany do danego obszaru. Natomiast dostawca gazu to firma, którą można zmienić samodzielnie, świadcząca usługi sprzedaży paliwa gazowego kupowanego po cenach hurtowych od producentów.

Kiedy zmiana sprzedawcy gazu jest najbardziej opłacalna?

Zmiana sprzedawcy gazu ziemnego na lepszego umożliwia na zmniejszenie faktur za gaz nawet o kilkadziesiąt złotych w ciągu miesiąca. Najwięcej zaoszczędzić mogą z kolei odbiorcy, którzy mają duże zużycie miesięczne gazu, ponieważ wykorzystują go do między innymi ogrzewania nieruchomości. Nie oznacza to jednak, że stosując gaz do przygotowywania posiłków na kuchence, nie warto zmieniać dostawcy gazu. W każdym przypadku rozwiązanie to umożliwia bowiem na zmniejszenie za niego rachunków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności