Strona główna » Gazownia Pieszyce » Dostawcy gazu Pieszyce

Dostawcy gazu Pieszyce

Czym różni się dostawca paliwa gazowego od dystrybutora?

W Polsce usługi dystrybucji oraz sprzedaży paliwa gazowego mogą być wykonywane przez dwie odrębne firmy. Wymaga to wyłącznie zawarcia dwóch oddzielnych umów z różnorodnymi firmami. Wobec tego w przypadku gazu ziemnego wyróżnić można dystrybutora, którym jest w naszym kraju tylko Polska Spółka Gazownictwa należąca do spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Dystrybutor paliwa gazowego nazywany również jako Operator Systemu Dystrybucyjnego odpowiedzialny jest za wykonywanie przyłączy gazowych, dbanie o jakość i sprawność infrastruktury przesyłowej oraz jej naprawy. W odróżnieniu od sprzedawcy gazu OSD nie można zmienić. Jest on na stałe przypisany do określonego regionu. Z kolei dostawca gazu to firma, którą można zmienić osobiście, świadcząca usługi sprzedaży paliwa gazowego kupowanego po cenach hurtowych od producentów.

Kiedy zmiana dostawcy gazu ziemnego jest najbardziej opłacalna?

Zmiana sprzedawcy gazu ziemnego na tańszego umożliwia na zmniejszenie rachunków za gaz nawet o kilkadziesiąt złotych w ciągu miesiąca. Najwięcej oszczędzić mogą natomiast odbiorcy, którzy mają wysokie zużycie w ciągu miesiąca gazu ziemnego, gdyż wykorzystują go do między innymi ogrzewania nieruchomości. Nie znaczny to jednak, że używając gaz do gotowania na kuchence, nie warto zmienić sprzedawcy gazu ziemnego. W każdym przypadku opcja ta pozwala bowiem na zmniejszenie za niego rachunków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności