Strona główna » Gazownia Pierzchnica » Gaz LPG Pierzchnica

Gaz LPG Pierzchnica

Czemu odpowiednia jakość gazu LPG jest tak istotna?

Gaz LPG o niewłaściwej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do kłopotów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich wcześniejszą awarię. Oprócz tego złej jakości gaz LPG przyczynia się także do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym przyczynia się on więc do strat związanych z koniecznością kupowania jego większej ilości. W związku z tym tak ważne jest, aby zbiornik LPG był napełniany jedynie odpowiedniej jakości gazem, który oferują zweryfikowani sprzedawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien gwarantować mniej więcej 13 kWh ciepła na godzinę w procesie jego spalania.

Czy zamontowanie LPG w samochodzie jest opłacalny?

Zamontowanie LPG w aucie to idealna opcja na zmniejszenie wydatków eksploatacyjnych. Współcześnie pomimo wciąż występujących podwyżek cen gazu LPG wciąż jest on tańszy niż benzyna czy olej napędowy o około 50%. Wobec tego zamontowanie instalacji LPG w pojeździe umożliwia wydawać mniej za paliwo, w szczególności w przypadku kiedy w ciągu miesiąca jest nim pokonywanych wiele kilometrów. Koszt jej zamontowania zwraca się najczęściej po około roku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności