Strona główna » Gazownia Pieńsk » Gaz LPG Pieńsk

Gaz LPG Pieńsk

Ile kosztuje zamontowanie LPG w aucie?

Zamontowanie instalacji LPG w pojeździe umożliwia zmniejszyć wydatki za paliwo nawet kilkaset złotych miesięcznie. Aby skorzystać z takiej opcji, trzeba jednak najpierw zamontować specjalną instalację LPG. Cena montażu instalacji LPG w samochodzie uzależnione jest od kilku elementów. Zaliczyć do nich można na przykład: typ silnika w samochodzie, rodzaj generacji instalacji LPG do samochodów, których jest 6, a ich cena waha się od 1500 złotych do 10 000 złotych, marka instalacji gazowej LPG. Montaż instalacji LPG w aucie oprócz ceny samego zamontowania wiążę się także z innymi wydatkami takimi jak serwis oraz opłata w trakcie przeglądu samochodu.

Czym jest paliwo gazowe LPG?

Gaz LPG to mieszanina gazów ropopochodnych, która ma postać płynną i magazynowana jest zazwyczaj w specjalnych zbiornikach. Oferowany jest on także w postaci butli gazowych o różnych pojemnościach czy jako paliwo do napędzania aut. Określenie LPG jest skrótem od pierwszych liter angielskiego wyrażenia Liquefied Petroleum Gas, a w naszym kraju gaz LPG jest najczęściej mieszanką propanu i butanu. Wyróżniającą cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem ciśnienia o wartości od 6 do 25 bar zmienia się on w postać ciekłą. Za sprawą tego, jego duże ilości mogą być w prosty sposób przechowywane i transportowane..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności