Strona główna » Gazownia Pieńsk » Butle gazowe Pieńsk

Butle gazowe Pieńsk

Jaki rodzaj gazu znajduje się w butlach gazowych do gospodarstwa domowego?

Butle gazowe do gospodarstwa domowego wypełniane są dwoma rodzajami gazu. Jeden z nich to mieszanka propanu i butanu, który jest gazem bezbarwnym o specyficznym doskonale wyczuwalnym zapachu. Ma on temperaturę wrzenia od -45 stopni Celsjusza do -0,5 stopni Celsjusza. Kolejny z nich to natomiast wyłącznie propan, który idealnie sprawdza się w przypadku stosowania butli gazowej w ujemnych temperaturach. Jeśli chodzi z kolei o cenę butli 11 kg, warianty wypełniane mieszanką propanu i butanu są niewiele tańsze od wariantów napełnianych czystym propanem.

Rodzaje zbiorników gazowych

Współcześnie w sprzedaży wyróżnić można wiele różnych wariantów butli gazowych. Ich podział obejmuje głównie to, do czego będą one używane. W związku z tym wyróżnić można między innymi: butle gazowe do domu o pojemnościach 11 kg, niekiedy posiadające kołnierz, butle gazowe turystyczne o pojemnościach 2 kg, 3 kg oraz 5 kg, butle gazowe mające pojemność 33 kg, przeznaczone przede wszystkim do zastosowań w przemyśle czasem ogrzewania budynków, butle gazowe 11 kg stosowane do wózków widłowych zasilanych gazem. Jeśli chodzi natomiast o materiał, z którego wytwarzane są butle gazowe, najczęściej jest to stal o właściwiej grubości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności