Strona główna » Gazownia Pieniężno » Gaz płynny Pieniężno

Gaz płynny Pieniężno

Jak wybrać zbiornik na gaz płynny?

Podczas wybierania zbiornika na płynne paliwo gazowe należy zwrócić uwagę na trzy istotne kwestie. Pierwszy z nich wiąże się z zapotrzebowaniem na gaz, określanym na godzinę, na bazie mocy sprzętów zasilanych gazem. Umożliwia on określić wielkość zbiornika. Kolejny istotny czynnik to powierzchnia posesji, na której ma być zamontowany zbiornik. Uzależnione jest od niej bowiem to jaki jego rodzaj może zostać zamontowany, aby wymagane odległości od innych elementów były poprawne. Poza tym należy również wziąć pod uwagę pobór gazu, który ma wpływ na częstotliwość napełniania gazem zbiornika.

Jak skontrolować ilość gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Wszystkie zbiorniki na płynne paliwo gazowe wyposażone są w specjalne poziomowskazy, które pozwalają w bezproblemowy i szybki sposób sprawdzić poziom zatankowania zbiornika wyrażony w procentach. Poziomowskaz umieszczony jest najczęściej na zbiornikach w okolicach zaworu bezpieczeństwa. W wielu przypadkach wskazywane przez nie wskazania napełnienia zbiornika oznaczone są także czerwonym kolorem od mniej więcej 20%, który wskazuje konieczność złożenia zamówienia na dostawę gazu. W sytuacji, kiedy po zamontowaniu zbiornika jest od podłączony do systemu telemetrycznego, stan jego zapełnienia można z kolei sprawdzić zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności