Strona główna » Gazownia Piekary Śląskie » Gaz LPG Piekary Śląskie

Gaz LPG Piekary Śląskie

Jaka jest cena gazu LPG?

Aktualne wzrosty cen gazu spowodowane niestabilną sytuacją gospodarczą na świecie nie ominęły również gazu LPG. Cena gazu LPG w 2022 roku zmieniła się z mniej więcej 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Według różnych ekspertów to jednak nie koniec wzrostów cen dla osób ogrzewających swoje nieruchomości z wykorzystaniem paliwa gazowego LPG. Ceny paliwa gazowego LPG nie są regulowane przez URE. Wobec tego na to, oddziaływanie na to, jak one się kształtują, ma wyłącznie rynek. Rozwiązaniem na oszczędności przy zakupie paliwa gazowego LPG jest między innymi tankowanie go poza okresem zimowym, kiedy jego cenniki są niższe.

Ile kosztuje montaż LPG w aucie?

Montaż instalacji LPG w samochodzie pozwala oszczędzać na paliwie nawet kilkaset złotych miesięcznie. Aby skorzystać z tego rozwiązania, należy jednak w pierwszej kolejności zamontować specjalną instalację LPG. Koszt zamontowania instalacji LPG w samochodzie uzależnione jest od kilku czynników. Zaliczyć do nich można na przykład: rodzaj silnika w pojeździe, rodzaj generacji instalacji LPG do samochodów, których jest 6, a ich koszt waha się od 1500 złotych do 10 000 złotych, producent instalacji gazowej LPG. Montaż instalacji LPG w samochodzie oprócz ceny samego zamontowania wiążę się również z dodatkowymi wydatkami takimi jak serwis oraz opłata w trakcie badania technicznego samochodu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności