Strona główna » Gazownia Piekary Śląskie » Dostawcy gazu Piekary Śląskie

Dostawcy gazu Piekary Śląskie

Najpopularniejsi sprzedawcy gazu w naszym kraju

W naszym kraju funkcjonuje wielu różnorodnych dostawców paliwa gazowego, którzy oferują możliwość podpisania z nimi zarówno umowy kompleksowej, jak i wyłącznie na sprzedaż gazu. Jeśli chodzi z kolei o najpopularniejszych z nich, wyróżnić można takich dostawców gazu jak: PGNiG, PGE, Błękitna Energia, Tauron, Po Prostu Energia, Audax Energia, HEG Gaz, Konerg S.A. Popularność dostawcy nie znaczy jednak tego, że gwarantuje on najlepsze ceny gazu ziemnego. W wielu przypadkach jest nawet wręcz inaczej. Wobec tego przed zmianą dostawcy gazu ziemnego należy zawsze szczegółowo przeanalizować oferty co najmniej kilku firm działających na polskim rynku, stosując do tego między innymi rankingi udostępniane w Internecie.

W jaki sposób zmienić dostawcę paliwa gazowego w 4 łatwych krokach?

Planując zmienić dostawcę gazu, wystarczą jedynie 4 proste kroki. Pierwszy z nich wymaga znalezienia odpowiedniej oferty nowego sprzedawcy, która będzie korzystna zarówno pod względem kosztów zakupu paliwa gazowego, jak i pozostałych warunków podpisanej umowy. Później wystarczy zawrzeć umowę z nowym sprzedawcą paliwa gazowego oraz zadbać o jego upoważnienie, za sprawą którego będzie on mógł wymówić umowę z poprzednim sprzedawcą oraz załatwić wszelkie sprawy. Trzeci krok to wypowiedzenie poprzedniej umowy i poinformowanie o tym OSD paliwa gazowego. Cały proces zakańcza się z kolei rozliczeniem należności z poprzednią firmą i opłaceniem faktur, a następne faktury będą już wystawiane przez nowego dostawcę gazu ziemnego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności