Strona główna » Gazownia Piekary Śląskie » Butle gazowe Piekary Śląskie

Butle gazowe Piekary Śląskie

W jakim celu mogą być używane butle gazowe?

Pomimo,że butle gazowe są kojarzone głównie z wykorzystywaniem w kuchenkach gazowych w gospodarstwach domowych, oferowany w nich gaz może być używany na wiele różnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to zbiorniki doskonale sprawdzające się również w ogrzewaczach gazowych i grillach, stosowane są one również do napędzania wózków widłowych czy cięcia metalu. Z ich wykorzystaniem zasilane są także grzejniki na butle gazowe i nagrzewnice i parasole.

Jaki rodzaj gazu znajduje się w butlach gazowych do gospodarstwa domowego?

Butle gazowe do domu wypełniane są dwoma rodzajami gazu. Jeden z nich to mieszanka propanu i butanu, który jest gazem bezbarwnym o wyróżniającym go doskonale wyczuwalnym zapachu. Ma on temperaturę wrzenia od -45 stopni Celsjusza do -0,5 stopni Celsjusza. Kolejny z nich to z kolei wyłącznie propan, który doskonale sprawdza się w sytuacji zastosowania butli gazowej w minusowych temperaturach. Jeśli chodzi natomiast o koszt butli 11 kg, modele napełniane mieszaniną propanu i butanu są nieco tańsze od tych napełnionych czystym propanem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności