Strona główna » Gazownia Piątek » Butle gazowe Piątek

Butle gazowe Piątek

Czemu butle gazowe są przechowywane w klatkach?

Butle gazowe w punktach ich dystrybucji powinny być przechowywane w odpowiedni sposób. Najczęściej używane są więc do tego specjalne klatki na butle gazowe, które wykonywane są ze stali odpornej na korozję. Gwarantują one z jednej strony chronić napełnione butle gazowe przed kradzieżą, z kolei z drugiej zapewniają przechowywanie ich w pionie. Ze względów bezpieczeństwa klatka na butle gazowe powinna być zlokalizowana w miejscu zacienionym i oddalonym od ciepła.

W jaki sposób można napełnić zbiornik gazem?

Zbiorniki gazowe 11 kg i butle gazowe turystyczne można napełnić między innymi w specjalnych rozlewniach gazu, dostarczając do nich swój pusty zbiornik. O wiele sprawniejszym rozwiązaniem jest jednak wymiana nienapełnionej butli na pełną w punktach wymiany butli dostępnych także na wielu stacjach paliw. W tym przypadku koszt napełnienia butli wynosi wyłącznie cenę znajdującego się w niej gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności