Strona główna » Gazownia Piastów » Dostawcy gazu Piastów

Dostawcy gazu Piastów

W jaki sposób zmienić dostawcę gazu do gospodarstwa domowego?

Planując zmienić dostawcę paliwa gazowego do domu, należy przede wszystkim wiedzieć, że rozwiązanie to jest w pełni darmowe. Sam proces zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego na nową, tańszą firmę opiera się natomiast na paru łatwych krokach. W zależności od wybranej metody może zostać ona przeprowadzona samodzielnie lub za pomocą udzielonego nowemu dostawcy pełnomocnictwa. Najwięcej czasu w przypadku zmiany sprzedawcy paliwa gazowego zajmuje w związku z tym wybranie właściwej oferty, w której nie tylko cena gazu ziemnego, ale i inne warunki będą jak najbardziej atrakcyjne.

Jak długo zmiana sprzedawcy paliwa gazowego?

Proces zmiany dostawcy gazu zajmuje najczęściej około miesiąca. Wpływ na to, jak długi będzie to czas, ma natomiast przede wszystkim to, czy umowa ze starym dostawcą gazu może być wypowiedziana od razu. Czasem zawarte w niej bowiem zapisy, wymuszają zaczekanie ze zmianą sprzedawcy gazu do końca umowy ze względu na kary. Poza tym w trakcie zmienienia sprzedawcy gazu ziemnego należy także wiedzieć, że OSD ma 21 dni na rozpatrzenie dokumentu związanego z tą sprawą..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności