Strona główna » Gazownia Piaseczno » Gaz LPG Piaseczno

Gaz LPG Piaseczno

Jaki jest cennik paliwa gazowego LPG?

Aktualne podwyżki cen gazu spowodowane niestabilną sytuacją gospodarczą na świecie nie ominęły również gazu LPG. Cena paliwa gazowego LPG w 2022 roku zmieniła się z mniej więcej 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Zdaniem różnorodnych ekspertów to jednak nie koniec wzrostów cen dla osób ogrzewających swoje domy z wykorzystaniem gazu LPG. Ceny gazu LPG nie są kontrolowane przez URE. W związku z tym na to, wpływ na to, jak one się kształtują, ma wyłącznie rynek. Sposobem na mniejsze koszty przy zakupie gazu LPG jest między innymi tankowanie go poza sezonem grzewczym, kiedy jego koszty są niższe.

W jaki sposób napełniać butle LPG?

W trakcie tankowania butli LPG trzeba głównie zadbać o bezpieczeństwo. W okolicy nie powinny wobec tego występować się żadne źródła ognia. Prawidłowe tankowanie paliwa gazowego LPG polega z kolei na napełnieniu zbiornika wyłącznie do 85% jego wielkości. Pozostawiona przestrzeń zagwarantuje miejsce dla gazu, który w wyniku zmiany temperatur może zmieniać własną objętość. Po przeprowadzeniu napełniania zbiornika należy także sprawdzić, czy jest on całkowicie szczelny..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności