Strona główna » Gazownia Piaseczno » Gaz płynny Piaseczno

Gaz płynny Piaseczno

Podstawowe różnice między płynnym paliwem gazowym a ziemnym?

Pomimo,że gaz ziemny i gaz płynny LPG należą do tej samej grupy węglowodorów, dzieli je wiele różnic. Przede wszystkim gaz płynny propan-butan to gaz cięższy od powietrza mniej więcej o dwa razy, z kolei gaz ziemny jest od niego niemal o połowę lżejszy. Sprawa ta ma w związku z tym wpływ na możliwość przewożenia i magazynowania tych gazów. Gaz ziemny potrzebuje budowy rurociągów, z kolei płynne paliwo gazowe może być składowany w dużych ilościach z wykorzystaniem niewielkich zbiorników na płynne paliwo gazowe.

Jak często trzeba wykonywać badanie naziemnego zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Osoby posiadające zamontowany zbiornik na gaz płynny muszą bezwzględnie raz na 2 lata przeprowadzać jego badanie zewnętrzne. Podczas takiego przeglądu sprawdzany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Oprócz tego każdy zbiornik naziemny musi także koniecznie raz na 10 lat przejść rewizję wewnętrzną. Przegląd ten opiera się na zbadaniu ścian zbiornika oraz jego wzmocnień. Raz na 10 lat musi być także wykonana próba ciśnieniowa zbiornika. Wszystkie przeglądy techniczne zbiorników na gaz płynny są wykonywane przez UDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności