Strona główna » Gazownia Piaseczno » Butle gazowe Piaseczno

Butle gazowe Piaseczno

W jakim celu mogą być wykorzystywane butle gazowe?

Pomimo,że butle gazowe są kojarzone głównie z zastosowaniem w kuchenkach gazowych w gospodarstwach domowych, oferowany w nich gaz może być wykorzystywany na wiele różnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to rozwiązanie idealnie sprawdzające się dodatkowo w ogrzewaczach gazowych i grillach, stosowane są one dodatkowo do napędzania wózków widłowych oraz obróbki metalu. Za ich pomocą zasilane są też grzejniki na butle gazowe i nagrzewnice i parasole.

Jaki rodzaj gazu znajduje się w butlach gazowych do gospodarstwa domowego?

Butle gazowe do gospodarstwa domowego napełniane są dwoma wariantami gazu. Pierwszy z nich to mieszanina propanu i butanu, który jest gazem pozbawionym barwy o specyficznym doskonale wyczuwalnym zapachu. Ma on temperaturę wrzenia od -45 stopni Celsjusza do -0,5 oC. Kolejny z nich to z kolei wyłącznie propan, który świetnie sprawdza się w przypadku wykorzystywania butli gazowej w wynoszących poniżej 0 temperaturach. Jeśli chodzi z kolei o koszt butli 11 kg, modele napełnione propanem-butanem są niewiele tańsze od modeli napełnionych wyłącznie propanem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności