Strona główna » Gazownia Pelplin » Dostawcy gazu Pelplin

Dostawcy gazu Pelplin

Czym różni się dostawca gazu ziemnego od dystrybutora?

W Polsce usługi dystrybucji oraz sprzedaży gazu mogą być wykonywane przez dwie różne firmy. Wymaga to wyłącznie zawarcia dwóch odrębnych umów z różnorodnymi firmami. W związku z tym w przypadku gazu wyróżnić można dystrybutora, którym jest w naszym kraju wyłącznie Polska Spółka Gazownictwa należąca do spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Dystrybutor gazu określany także jako Operator Systemu Dystrybucyjnego odpowiada za realizację przyłączy gazowych, dbanie o jakość i poprawne działanie infrastruktury przesyłowej oraz jej konserwację. W odróżnieniu od dostawcy gazu ziemnego OSD nie można zmienić. Jest on na stałe przydzielany do danego obszaru. Natomiast dostawca paliwa gazowego to firma, którą można zmienić osobiście, świadcząca usługi sprzedaży gazu kupowanego po cenach hurtowych od producentów.

Na czym polega stała gwarancja ceny oferowana przez sprzedawców paliwa gazowego?

Współcześnie coraz więcej sprzedawców gazu zapewnia dla swoich klientów gwarancję ceny gazu ziemnego. Rozwiązanie to jest niezwykle atrakcyjne, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę wciąż rosnące ceny gazu ziemnego na przestrzeni ostatnich miesięcy, ponieważ gwarancja ceny opiera się na zapewnieniu, że stawka zakupu paliwa gazowego od dostawcy będzie taka sama przez cały okres obowiązywania podpisanej z nim umowy. Takiego typu rozwiązanie dostępne jest nie tylko dla domu, ale także firm oraz rolników..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności