Strona główna » Gazownia Pełczyce » Gaz płynny Pełczyce

Gaz płynny Pełczyce

Na co zwrócić uwagę wybierając zbiornik na gaz płynny?

Podczas wyboru zbiornika na płynne paliwo gazowe należy zwrócić uwagę na trzy istotne elementy. Pierwszy z nich wiąże się z zapotrzebowaniem na gaz, określanym na godzinę, na podstawie mocy urządzeń zasilanych gazem. Umożliwia on wskazać pojemność zbiornika. Kolejny istotny czynnik to wielkość posesji, na której ma być zamontowany zbiornik. Zależy od niej bowiem to jaki jego model może zostać zamontowany, aby określone odległości od innych elementów były poprawne. Poza tym należy także wziąć pod uwagę zużycie gazu, które ma wpływ na częstotliwość napełniania gazem zbiornika.

Jak sprawdzić ilość gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Wszelkie zbiorniki na gaz płynny wyposażone są w odpowiednie poziomowskazy, które pozwalają w łatwy i szybki sposób sprawdzić poziom zatankowania zbiornika wyrażony w procentach. Poziomowskaz umieszczony jest najczęściej na zbiornikach w okolicach zaworu bezpieczeństwa. W wielu sytuacjach wyrażone przez nie wskazania napełnienia zbiornika oznaczone są także czerwonym kolorem od około 20%, który wskazuje konieczność zamówienia na dostawę gazu. W sytuacji, kiedy po zamontowaniu zbiornika jest od włączony do systemu telemetrycznego, stan jego napełnienia można natomiast skontrolować zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności