Strona główna » Gazownia Pasłęk » Gaz płynny Pasłęk

Gaz płynny Pasłęk

Rodzaje zbiorników na gaz płynny

W przypadku, gdy w domu wykorzystywane jest ogrzewanie gazem płynnym, niezbędny jest montaż na posesji zbiornika, w którym będzie on składowany. Podstawowy podział zbiorników na płynne paliwo gazowe można przeprowadzić na warianty naziemne i wewnętrzne. Zbiornik na płynne paliwo gazowe naziemny montowany jest na płycie fundamentowej nieco ponad poziom ziemi. Zamontowanie zbiornika zewnętrznego wymaga zachowania odpowiedniej odległości od pozostałych elementów w otoczeniu. Spośród zalet zbiorników zewnętrznych wymienić można ich stosunkowo niewielką cenę i bezproblemowy montaż. Zbiornik na płynne paliwo gazowe wewnętrzny to z kolei rozwiązanie droższe natomiast mniej wpływające na otoczenie. Montowany jest on bowiem w otworze ziemnym i pokrywany mniej więcej 60 cm gruntu. Część działki, w której zamontowany jest podziemny zbiornik na płynne paliwo gazowe, może być niemal dowolnie aranżowana.

Co ile należy tankować zbiornik na gaz LPG?

Według zdania specjalistów najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest napełnianie zbiorników na gaz płynny dwa razy do roku. Taki sposób pozwala bowiem na zaoszczędzenie poprzez korzystanie z posezonowych spadków cen płynnego paliwa gazowego. By zaplanować dwa razy do roku tankowanie gazu płynnego po korzystnych cenach, należy zadbać o odpowiednią pojemność zbiornika już w trakcie jego montowania, która będzie uwzględniać: metraż budynku, ilość mieszkańców, liczbę urządzeń zasilanych gazem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności