Strona główna » Gazownia Pasłęk » Butle gazowe Pasłęk

Butle gazowe Pasłęk

W jaki sposób sprawdzić odpowiednio napełnioną butle z gazem?

Poprawnie napełnioną butlę gazową można rozpoznać po paru elementach. Każde z nich powinny w związku z tym mieć tabliczkę znamionową, na której wskazywane są informacje dotyczące ciężaru netto butli gazowej, największej ilości znajdującego się w niej gazu oraz daty legalizacji zbiornika. Odpowiednio napełniona butla musi być dodatkowo opatrzona naklejką określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczone są informacje o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za tankowanie butli gazowej. Dodatkowo wszelkie zakupowane butle bezapelacyjne muszą mieć specjalną zaślepkę zlokalizowaną na zaworze, która ma za zadanie chronić przed wyciekiem gazu oraz folię termokurczliwą, która jest swoistego rodzajem plomby gwarantującej, że butla jest pełna.

Jak dużo mieści się w butlach gazowych?

Butle gazowe można podzielić na parę rodzajów pod względem ich wagi, a tym samym zawartości gazu, którym są napełniane. Wobec tego to ile mieszaniny propanu i butanu mieści się w butlach gazowych, zależy od ich wagi, a ich pojemność wodna jest równa mniej więcej: dla butli gazowych o wadze 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych o wadze 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych ważących 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych o wadze 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych ważących 33 kg – 79 litrów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności