Strona główna » Gazownia Parczew » Gazy techniczne Parczew

Gazy techniczne Parczew

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej postaci nie istnieje niemal w naturalnym środowisku. W związku z tym z tym wytwarzanie helu odbywa się z zastosowanie gazu ziemnego, który go posiada. Hel jest w pełni nietoksycznym, pozbawionym zapachu i pozbawionym smaku gazem. Stosowany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle chłodniczym. Najczęstsze zastosowanie helu to z kolei stosowanie go do wytwarzania butli tlenowych dla nurków.

Jakie konieczne oznakowania muszą posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie zbiornika z gazem technicznym poza jej kolorem jest niezwykle ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich przewozu oraz stosowania. Każde z nich powinny w związku z tym posiadać wybite znaki, które określają producenta zbiornika, a także określają materiał z jakiego są wyprodukowane. Dodatkowo na butli używanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: masie pozbawionego gazu zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności