Strona główna » Gazownia Parczew » Butle gazowe Parczew

Butle gazowe Parczew

W jaki sposób sprawdzić właściwie napełnioną butle z gazem?

Odpowiednio napełnioną butlę gazową można poznać po paru czynnikach. Każde z nich muszą w związku z tym mieć tabliczkę znamionową, na której wskazywane są dane dotyczące masy nienapełnionej butli gazowej, maksymalnej ilości znajdującego się w niej gazu oraz daty legalizacji zbiornika. Poprawnie napełniona butla musi być również wyposażone w naklejkę nazywaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której wskazywane są informacje o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za tankowanie butli gazowej. Dodatkowo wszelkie kupowane butle koniecznie powinny posiadać specjalną zaślepkę zamontowaną na zaworze, która chroni przed wyciekiem gazu oraz folię termokurczliwą, która jest swoistego rodzajem plomby gwarantującej, że butla jest napełniona.

Dlaczego butle gazowe są przechowywane w klatkach?

Butle gazowe w miejscach ich dystrybucji muszą być składowane w odpowiedni sposób. Z reguły wykorzystywane są więc w tym celu specjalne klatki na butle gazowe, które wykonywane są ze stali odpornej na korozję. Pozwalają one z jednej strony ochronić napełnione butle gazowe przed skradzeniem, z kolei z drugiej gwarantują składowanie ich w pionie. Ze względów bezpieczeństwa klatka na butle gazowe musi być ustawiona w miejscu zacienionym i oddalonym od źródła ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności