Strona główna » Gazownia Pakość » Gaz płynny Pakość

Gaz płynny Pakość

Zalety i wady dzierżawienia zbiornika na płynne paliwo gazowe

Dzierżawa zbiornika na gaz płynny to dość powszechne rozwiązanie pośród właścicieli gospodarstw domowych ogrzewających je gazem. Cechuje się ono głównie niewielkimi kosztami na początku, w wysokości około tysiąca złotych oraz gwarantuje wygodę związaną z brakiem konieczności wykonywania osobiście napraw czy badań technicznych. Dzierżawiąc zbiornik, trzeba się jednak liczyć z tym, że dostawy gazu będą w tym przypadku przeprowadzane jedynie przez dostawcę, z którym została zawarta umowa, w związku z tym jego koszty są najczęściej wyższe niż cena rynkowa. Poza tym za dzierżawienie zbiornika na płynne paliwo gazowe należy również uiszczać regularnie opłaty w wysokości kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Gaz płynny mieszanka propanu i butanu czy propan, który z nich jest lepszy do ogrzewania domu?

W przypadku, gdy gaz płynny LPG stosowany jest do ogrzewania budynku i dostarczany jest do zbiorników montowanych na działce, najczęściej jest nim czysty propan. Wszystko za sprawą tego, że gaz ten zmienia swoją postać z ciekłej na gazową w temperaturach -40 stopni Celsjusza. Dzięki temu nie traci on swoich parametrów grzewczych nawet w przypadku ujemnych temperatur na zewnątrz. Pod względem kosztów zakupu propan jest natomiast nieco droższy niż płynne paliwo gazowe propan-butan. Pomimo to jego właściwości opałowe sprawiają, że jest on najczęściej używanym gazem do ogrzewania gospodarstw domowych i przedsiębiorstw..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności