Strona główna » Gazownia Pakość » Butle gazowe Pakość

Butle gazowe Pakość

Jaki rodzaj gazu znajduje się w butlach gazowych do domu?

Butle gazowe do gospodarstwa domowego tankowane są dwoma wariantami gazu. Pierwszy z nich to mieszanina propanu i butanu, który jest gazem pozbawionym barwy o charakterystycznym doskonale odczuwalnym zapachu. Ma on temperaturę wrzenia od -45 stopni Celsjusza do -0,5 stopni Celsjusza. Kolejny z nich to natomiast wyłącznie propan, który świetnie sprawdza się w sytuacji używania butli gazowej w wynoszących poniżej 0 temperaturach. Jeśli chodzi natomiast o cenę butli 11 kg, wersje wypełniane mieszanką propanu i butanu są nieco tańsze od wariantów tankowanych czystym propanem.

Do czego mogą być stosowane butle gazowe?

Pomimo,że butle gazowe są kojarzone przede wszystkim z wykorzystywaniem w kuchenkach gazowych w gospodarstwach domowych, oferowany w nich gaz może być wykorzystywany na wiele różnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to zbiorniki doskonale sprawdzające się również w piecykach gazowych i grillach, stosowane są one również do napędzania wózków widłowych czy cięcia metali. Z ich zastosowaniem zasilane są też grzejniki na butle gazowe i nagrzewnice i parasole..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności