Strona główna » Gazownia Pajęczno » Dostawcy gazu Pajęczno

Dostawcy gazu Pajęczno

Czym różni się dostawca paliwa gazowego od dystrybutora?

W naszym kraju usługi dystrybucji oraz sprzedaży gazu mogą być świadczone przez dwie różne firmy. Wymaga to wyłącznie podpisania dwóch odrębnych umów z różnymi firmami. Wobec tego w przypadku gazu ziemnego wyróżnić można dystrybutora, którym jest w Polsce tylko Polska Spółka Gazownictwa będąca częścią spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Dystrybutor gazu określany także jako Operator Systemu Dystrybucyjnego odpowiada za realizację przyłączy gazowych, dbanie o jakość i poprawne działanie infrastruktury przesyłowej oraz jej konserwację. W odróżnieniu od dostawcy gazu ziemnego OSD nie można zmienić. Jest on na stałe przypisany do określonego regionu. Z kolei dostawca gazu ziemnego to firma, którą można wybrać osobiście, realizująca usługi sprzedaży gazu kupowanego po cenach hurtowych od producentów.

Kiedy zmiana dostawcy paliwa gazowego jest najbardziej opłacalna?

Zmiana dostawcy gazu na innego pozwala na obniżenie rachunków za gaz nawet o kilkadziesiąt procent. Najwięcej zaoszczędzić mogą z kolei odbiorcy, którzy mają spore zużycie w ciągu miesiąca gazu ziemnego, gdyż stosują go do między innymi ogrzewania nieruchomości. Nie znaczny to jednak, że stosując gaz do gotowania na kuchence, nie warto zmienić dostawcy paliwa gazowego. W każdym przypadku opcja ta umożliwia bowiem na zminimalizowanie za niego rachunków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności