Strona główna » Gazownia Paczków » Gaz LPG Paczków

Gaz LPG Paczków

Czy montaż LPG w pojeździe się opłaca?

Montaż LPG w aucie to świetna opcja na zniwelowanie kosztów eksploatacyjnych. Aktualnie pomimo niezmiennych podwyżek cen paliwa gazowego LPG stale kosztuje on mniej niż benzyna czy olej napędowy o mniej więcej 50%. W związku z tym zamontowanie instalacji LPG w aucie pozwala płacić mniej za paliwo, zwłaszcza w przypadku kiedy miesięcznie jest nim przejeżdżanych wiele kilometrów. Koszt jej montażu zwraca się najczęściej po około roku.

Jakie wymogi musi spełniać zbiornik LPG montowany w samochodach?

Butle gazowe montowane w pojazdach określane także jako zbiorniki gazu są jednym z głównych części instalacji gazowej w autach. Wobec tego koniecznie muszą one spełniać specjalne wymogi. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może jeździć po drogach. Jej termin ważności równy jest 10 lat. Oprócz tego zbiornik na gaz zamontowany w aucie zgodnie z krajowymi wymogami musi koniecznie być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności