Strona główna » Gazownia Pacanów » Gaz płynny Pacanów

Gaz płynny Pacanów

Jak powinno odbywać się tankowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

W momencie tankowania zbiornika na gaz płynny kierowca cysterny zobowiązany jest bezwzględnie do zadbania o bezpieczeństwo własne i otoczenia. Sprzedawca gazu powinien wobec tego we właściwy sposób zabezpieczyć teren zarówno wokół auta, jak i zbiornika. Przed tankowaniem musi także skontrolować plomby na zaworze i skontrolować stan zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania niezbędne jest również podłączenie uziemienia. Po zrealizowaniu tankowania szczelność zbiornika powinna być znów sprawdzona, a jego zawór właściwie zaplombowany.

Jakie wyróżnia się pojemności zbiorników na płynne paliwo gazowe?

Osoby chcące zamontować zbiornik na płynne paliwo gazowe mają do wyboru modele mające pojemność: 2 700 litrów, 4 850 litrów, 6 600 litrów, 6 700 litrów. Wszystkie z nich oferowane są w wersjach zarówno naziemnych, jak i podziemnych. W sytuacji montażu zbiornika na gaz płynny stosowanego do ogrzewania domu najczęściej wybierane modele mające pojemność 2 700 litrów, które wymagają napełniania dwa razy w roku, jednak są o wiele mniej problematyczne w montażu i umieszczeniu ich na działce..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności