Strona główna » Gazownia Pabianice » Gaz LPG Pabianice

Gaz LPG Pabianice

Czym jest gaz LPG?

Paliwo gazowe LPG to mieszanina gazów ropopochodnych, która ma formę płynną i składowana jest najczęściej w specjalistycznych zbiornikach. Sprzedawany jest on również w formie butli gazowych o różnorodnych pojemnościach czy jako paliwo do napędzania samochodów. Nazwa LPG jest skrótem od pierwszych liter angielskiego wyrażenia Liquefied Petroleum Gas, a w naszym kraju paliwo gazowe LPG jest najczęściej mieszaniną propanu i butanu. Wyróżniającą cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem działania ciśnienia o wartości od 6 do 25 bar zmienia on swój stan skupienia. Dzięki temu jego duże ilości mogą być w bezproblemowy sposób składowane i transportowane.

Ile trzeba zapłacić za zamontowanie LPG w aucie?

Montaż instalacji LPG w aucie pozwala oszczędzać na paliwie nawet kilkaset złotych miesięcznie. Aby skorzystać z takiej możliwości, trzeba jednak w pierwszej kolejności zamontować właściwą instalację LPG. Koszt zamontowania instalacji LPG w samochodzie uzależnione jest od wielu elementów. Wyróżnić wśród nich można między innymi: rodzaj silnika w aucie, typ generacji instalacji LPG do samochodów, których jest 6, a ich koszt oscyluje w granicach od 1500 złotych do 10 000 złotych, marka instalacji gazowej LPG. Montaż instalacji LPG w samochodzie oprócz kosztów samego montażu wiążę się także z dodatkowymi kosztami takimi jak serwis oraz opłata w trakcie przeglądu auta..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności