Strona główna » Gazownia Pabianice » Gaz płynny Pabianice

Gaz płynny Pabianice

Co to jest gaz płynny LPG?

Gaz płynny LPG, którego nazwa pochodzi od angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną postacią mieszanki propanu i butanu lub wyłącznie propanu. Jego skład chemiczny jest natomiast zbliżony do gazu ziemnego. Za sprawą tego wyróżnia się on dużą uniwersalnością użytkowania. Płynne paliwo gazowe propan-butan może być stosowany wobec tego na przykład do ogrzewania lokali, napędzania aut (auto gaz), procesów przemysłowych. Płynne paliwo gazowe LPG swoją płynną formę przyjmuje pod niskim ciśnieniem, wobec tego może być on magazynowany w dużych ilościach z wykorzystywaniem niewielkich zbiorników lub butli.

Ile gazu należy tankować do zbiorników na płynne paliwo gazowe?

W trakcie napełniania zbiornika na gaz płynny, objętość paliwa nie powinna być większa niż 85% pojemności zbiornika. 15% wolnej przestrzeni w zbiorniku gwarantuje poduszkę powietrzną, która w przypadku zmieniania się objętości gazu płynnego spowodowanego poprzez zmiany temperatury nie będzie wpływała na działanie całej instalacji gazowej. Wobec tego zazwyczaj wykorzystywane zbiorniki o pojemności 2700 litra powinny być tankowane maksymalnie 2300 litrami gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności