Strona główna » Gazownia Ozimek » Gaz LPG Ozimek

Gaz LPG Ozimek

Jakie normy musi spełniać zbiornik LPG montowany w pojazdach?

Butle gazowe montowane w autach określane również jako zbiorniki gazu są jednym z głównych składowych instalacji gazowej w samochodach. W związku z tym koniecznie muszą one spełniać specjalne wymogi. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może poruszać się po drogach. Jej termin ważności równy jest 10 lat. Oprócz tego zbiornik na paliwo gazowe montowany w samochodzie zgodnie z krajowymi przepisami musi koniecznie być odebrany przez TDT.

Dlaczego odpowiednia jakość paliwa gazowego LPG jest tak ważna?

Gaz LPG o niewłaściwej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzić do kłopotów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich szybszą awarię. Dodatkowo nieodpowiedniej jakości gaz LPG doprowadza także do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym doprowadza to więc do większych kosztów związanych z koniecznością zakupu jego większej ilości. W związku z tym tak ważne jest, aby zbiornik LPG był tankowany jedynie właściwej jakości gazem, który dostarczają zweryfikowani dostawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien zapewniać mniej więcej 13 kWh ciepła na godzinę w procesie jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności