Strona główna » Gazownia Ożarów » Butle gazowe Ożarów

Butle gazowe Ożarów

Na co zwrócić uwagę podłączyć butlę gazową w odpowiedni sposób?

Aby podłączyć butlę gazową do kuchenki lub innego urządzenia należy najpierw usunąć plombę foliową umieszczoną na zaworze, która zapewnia, że zbiornik jest pełen, a później zdemontować plastikową zaślepkę. W trakcie wykonywania tego zawór butli powinien być stale zakręcony. Przed mocowaniem reduktora do zaworu należy także sprawdzić, czy uszczelka znajdująca się w zaworze w butli jest w prawidłowych stanie, w sytuacji, gdy jest ona sparciała, trzeba się natomiast skontaktować ze sprzedawcą butli. Po zamocowaniu reduktora na zaworze butli z gazem należy już jedynie otworzyć go wykonując jeden obrót we właściwym kierunku.

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od klasycznych?

Butle gazowe turystyczne od klasycznych butli gazowych do domu różnią się przede wszystkim swoją wielkością. Zazwyczaj sprzedawane są one w wersjach ważących 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najpopularniejsze z nich to natomiast butle turystyczne 5 kg, która mogą być wykorzystywane zarówno do gotowania na kuchenkach turystycznych, jak i ogrzewania domków letniskowych oraz kamperów z wykorzystaniem grzejnika zasilanego przez butle z gazem. Zazwyczaj turystyczne butle gazowe napełniane są mieszaniną propan-butan. Ich niewielka waga i wielkość ułatwia natomiast stosowanie ich podczas wakacji..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności