Strona główna » Gazownia Ożarów Mazowiecki » Butle gazowe Ożarów Mazowiecki

Butle gazowe Ożarów Mazowiecki

Jak rozpoznać poprawnie napełnioną butle z gazem?

Poprawnie napełnioną butlę gazową można poznać po kilku czynnikach. Każde z nich powinny wobec tego mieć tabliczkę znamionową, na której umieszczone są dane donoszące się do masy nienapełnionej butli gazowej, największej ilości znajdującego się w niej gazu oraz okresu legalizacji zbiornika. Poprawnie napełniona butla powinna być jednocześnie wyposażone w naklejkę określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczone są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiedzialnej za tankowanie butli gazowej. Ponadto wszystkie zakupowane zbiornik koniecznie muszą posiadać odpowiednią zaślepkę montowaną na zaworze, która zabezpiecza przed wyciekiem gazu i folię termokurczliwą, która jest swoistego rodzajem plomby zapewniającej, że butla jest napełniona.

Ile gazu znajduje się w butlach gazowych?

Butle gazowe dzielą się na kilka rodzajów pod względem ich pojemności, a tym samym zawartości gazu, jakim są zatankowane. W związku z tym to ile propanu-butanu mieści się w butlach gazowych, jest zależne od ich wagi, a ich pojemność wodna wynosi około: dla butli gazowych ważących 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych ważących 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych o wadze 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych o wadze 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych ważących 33 kg – 79 litrów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności