Strona główna » Gazownia Otyń » Gaz LPG Otyń

Gaz LPG Otyń

Czemu odpowiednia jakość paliwa gazowego LPG jest tak istotna?

Paliwo gazowe LPG o nieodpowiedniej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzać do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich przedwczesną awarię. Dodatkowo niewłaściwej jakości gaz LPG doprowadza także do większego spalania. W efekcie doprowadza to więc do większych wydatków wynikających z konieczności zakupu jego większej ilości. Wobec tego tak ważne jest, aby zbiornik LPG był napełniany jedynie odpowiedniej jakości gazem, który dostarczają zweryfikowani dostawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien zapewniać około 13 kWh energii cieplnej w ciągu godziny jego spalania.

Jakie normy musi spełniać zbiornik LPG montowany w samochodach?

Butle gazowe montowane w samochodach określane również jako zbiorniki gazu są jednym z podstawowych elementów instalacji gazowej w pojazdach. W związku z tym koniecznie muszą one spełniać wskazane normy. Główną jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może poruszać się po drogach. Jej ważność wynosi 10 lat. Poza tym zbiornik na paliwo gazowe montowany w pojeździe zgodnie z polskimi przepisami musi koniecznie być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności