Strona główna » Gazownia Otyń » Gaz płynny Otyń

Gaz płynny Otyń

Jak może być rozliczany płynne paliwo gazowe ze zbiornika?

W przypadku zamontowanego zbiornika na płynne paliwo gazowe, do którego regularnie dostarczany jest gaz przez wybranego sprzedawcę, najczęściej można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy z nich polega na opłacaniu całości dostaw płynnego paliwa gazowego, po napełnieniu zbiornika. Drugi to natomiast system telemetryczny, który z wykorzystaniem licznika zlicza pobór gazu. Na bazie tych informacji później co miesiąc przesyłana jest faktura obejmująca jedynie bieżące zużycie paliwa.

Jak dużo gazu powinno znajdować się w zbiorniku na gaz płynny?

Odpowiednie i w pełni bezpieczne funkcjonowanie instalacji gazowych zasilanych płynnym paliwem gazowym ze zbiorników uzależnione jest od jego właściwego stanu. Wobec tego zbiornik na płynne paliwo gazowe może być zatankowany co najwyżej do 85% swojej pojemności, tak by pozostawione 15% stanowiło powietrze. Najmniejsza ilość gazu w zbiorniku nie powinna natomiast być niższa niż 25%. Zwłaszcza w miesiącach zimowych, gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, gdyż mniej niż 25% płynnego paliwa gazowego w zbiorniku wytraca moc odparowywania i swoje parametry grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności