Strona główna » Gazownia Otyń » Dostawcy gazu Otyń

Dostawcy gazu Otyń

Na co zwrócić uwagę zmieniając sprzedawcę gazu ziemnego?

W trakcie zmieniania sprzedawcy gazu ziemnego trzeba zwrócić uwagę nie tylko na cenę paliwa gazowego, która najlepiej, aby była możliwie jak najniższa, ale również takie czynniki jak: wysokość opłat handlowych, które mają wpływ na wysokość rachunków zwłaszcza przy niewielkim zużyciu paliwa gazowego, czas obowiązywania umowy, najkorzystniejszym rozwiązaniem są umowy zawierane na krótki okres, jednak bardzo często wiążą się one z gorszymi warunkami oferty, możliwość skorzystania z rozwiązania jakim jest gwarancja ceny, dzięki niej można będzie mieć gwarancję, że cena gazu ziemnego nie zmieni się przez cały okres trwania zawartej umowy. Poza tym warto także sprawdzić jakie opinie ma dostawca gazu u swoich obecnych klientów. Można dzięki temu uchronić się przed problemami podczas trwania umowy.

W jaki sposób zmienić sprzedawcę paliwa gazowego do przedsiębiorstwa?

Planując zmienić sprzedawcę gazu ziemnego do firmy, warto przede wszystkim wiedzieć, że procedura ta prawie niczym nie różni się od zmiany sprzedawcy paliwa gazowego dla domu. Wobec tego najpierw trzeba wybrać właściwą ofertę spośród dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc wszelkiego rodzaju rankingi. Po wybraniu właściwej oferty trzeba skontaktować się z przedstawicielem sprzedawcy gazu ziemnego i zawrzeć z nim nową umowę, pamiętając, aby przedtem dokładnie ją przeanalizować i zweryfikować, czy wszelkie jej zapisy są zgodne z ustaleniami. Przy zawieraniu umowy przedstawiciel dostawcy gazu zaproponuje także zawarcie upoważnienia. Warto wybrać opcję, dzięki niej to nowa firma zajmie się wszystkimi kwestiami związanymi z wypowiedzeniem poprzedniej umowy oraz poinformowaniem OSD o zmianie sprzedawcy gazu ziemnego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności