Strona główna » Gazownia Otwock » Butle gazowe Otwock

Butle gazowe Otwock

W jakim celu mogą być używane butle gazowe?

Pomimo,że butle gazowe są kojarzone przede wszystkim z zastosowaniem w kuchenkach na gaz w gospodarstwach domowych, dostępny w nich gaz może być stosowany na kilka różnorodnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to rozwiązanie doskonale sprawdzające się również w ogrzewaczach gazowych i grillach, stosowane są one również do napędzania wózków widłowych oraz obróbki metalu. Z ich zastosowaniem zasilane są dodatkowo grzejniki na butle gazowe i nagrzewnice i parasole.

Jaki gaz znajduje się w butlach gazowych do gospodarstwa domowego?

Butle gazowe do domu napełniane są dwoma wariantami gazu. Jeden z nich to propan-butan, który jest gazem pozbawionym barwy o charakterystycznym doskonale wyczuwalnym zapachu. Ma on temperaturę wrzenia od -45 stopni Celsjusza do -0,5 oC. Drugi z nich to z kolei czysty propan, który idealnie sprawdza się w przypadku stosowania butli gazowej w ujemnych temperaturach. Jeśli chodzi natomiast o cenę butli 11 kg, warianty wypełniane mieszanką propanu i butanu są niewiele tańsze od wersji tankowanych wyłącznie propanem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności