Strona główna » Gazownia Otmuchów » Gaz LPG Otmuchów

Gaz LPG Otmuchów

Czy montaż LPG w aucie jest opłacalny?

Montaż LPG w samochodzie to idealna opcja na zniwelowanie kosztów eksploatacyjnych. Aktualnie pomimo niezmiennych podwyżek cen gazu LPG wciąż kosztuje on mniej niż benzyna czy olej napędowy o około połowę. W związku z tym montaż instalacji LPG w pojeździe pozwala płacić mniej za każdy przejechany kilometr, w szczególności w sytuacji kiedy miesięcznie jest nim pokonywanych sporo kilometrów. Koszt jej montażu zwraca się zazwyczaj po około roku.

Czym jest paliwo gazowe LPG?

Paliwo gazowe LPG to mieszanka gazów ropopochodnych, która ma postać płynną i składowana jest najczęściej w specjalnych zbiornikach. Oferowany jest on także w formie butli gazowych o wielu pojemnościach lub jako paliwo do zasilania aut. Określenie LPG jest skrótem od pierwszych liter angielskiego wyrażenia Liquefied Petroleum Gas, a w naszym kraju gaz LPG jest najczęściej mieszaniną propanu i butanu. Główną cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem działania ciśnienia wynoszącego od 6 do 25 bar zmienia on swój stan skupienia. Dzięki temu jego duże ilości mogą być w bezproblemowy sposób składowane i transportowane..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności