Strona główna » Gazownia Otmuchów » Dostawcy gazu Otmuchów

Dostawcy gazu Otmuchów

Czym różni się dostawca gazu od dystrybutora?

W Polsce usługi dystrybucji oraz sprzedaży paliwa gazowego mogą być wykonywane przez dwie odrębne firmy. Wymaga to wyłącznie podpisania dwóch oddzielnych umów z różnymi firmami. W związku z tym w przypadku gazu ziemnego wyróżnić można dystrybutora, którym jest w Polsce wyłącznie Polska Spółka Gazownictwa będąca częścią spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Dystrybutor paliwa gazowego nazywany również jako Operator Systemu Dystrybucyjnego odpowiedzialny jest za realizację przyłączy gazowych, dbanie o jakość i poprawne działanie infrastruktury przesyłowej oraz jej naprawy. W odróżnieniu od sprzedawcy paliwa gazowego OSD nie można zmienić. Jest on na stałe przydzielany do określonego obszaru. Natomiast dostawca paliwa gazowego to firma, którą można wybrać samodzielnie, realizująca usługi sprzedaży gazu ziemnego kupowanego po cenach hurtowych od producentów.

Kiedy zmiana dostawcy gazu jest najbardziej opłacalna?

Zmiana sprzedawcy gazu na tańszego umożliwia na zmniejszenie rachunków za gaz nawet o kilkadziesiąt złotych w ciągu miesiąca. Najwięcej zaoszczędzić mogą natomiast odbiorcy, którzy mają duże zużycie w ciągu miesiąca paliwa gazowego, gdyż używają go do między innymi ogrzewania domów. Nie znaczny to jednak, że używając gaz do przygotowywania posiłków na kuchence, nie warto zmieniać sprzedawcy gazu ziemnego. W każdej sytuacji rozwiązanie to umożliwia bowiem na zmniejszenie za niego rachunków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności