Strona główna » Gazownia Oświęcim » Gaz LPG Oświęcim

Gaz LPG Oświęcim

Jaki jest cennik paliwa gazowego LPG?

Aktualne podwyżki cen gazu wywołane niestabilną sytuacją gospodarczą na świecie nie ominęły również gazu LPG. Cena gazu LPG w 2022 roku wzrosła z około 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Zdaniem różnorodnych specjalistów to jednak nie koniec wzrostów cen dla osób ogrzewających swoje gospodarstwa domowe z użyciem gazu LPG. Ceny gazu LPG nie są kontrolowane przez Urząd Regulacji Energetyki. Wobec tego na to, wpływ na to, jak one się kształtują, ma jedynie sytuacja gospodarcza na rynkach. Metodą na oszczędności przy zakupie paliwa gazowego LPG jest między innymi kupowanie go poza okresem grzewczym, kiedy jego cenniki są niższe.

Jak tankować butle LPG?

W trakcie tankowania butli LPG trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. W okolicy nie powinny w związku z tym występować się jakiekolwiek źródła ognia. Poprawne tankowanie paliwa gazowego LPG polega z kolei na napełnieniu zbiornika wyłącznie do 85% jego pojemności. Pozostała przestrzeń zapewni miejsce dla gazu, który w wyniku zmieniających się temperatur może zmieniać własną objętość. Po przeprowadzeniu napełniania zbiornika trzeba także skontrolować, czy jest on w pełni szczelny..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności