Strona główna » Gazownia Ostrów Wielkopolski » Butle gazowe Ostrów Wielkopolski

Butle gazowe Ostrów Wielkopolski

Rodzaje zbiorników gazowych

Współcześnie w sprzedaży znaleźć można kilka różnorodnych wariantów butli gazowych. Ich podział obejmuje przede wszystkim to, w jakim celu one wykorzystywane. W związku z tym wyróżnić można między innymi: butle gazowe do gospodarstw domowych mające pojemność 11 kg, czasem wyposażone w kołnierz, butle gazowe turystyczne o pojemnościach 2 kg, 3 kg oraz 5 kg, butle gazowe mające pojemność 33 kg, używane głównie do zastosowań w branży przemysłowej niekiedy ogrzewania budynków, butle gazowe 11 kg przeznaczone do wózków widłowych zasilanych gazem. Jeśli chodzi natomiast o materiał, z jakiego wytwarzane są butle gazowe, zazwyczaj jest to stal o właściwiej grubości.

Jaki rodzaj gazu znajduje się w butlach gazowych do gospodarstwa domowego?

Butle gazowe do gospodarstwa domowego tankowane są dwoma rodzajami gazu. Pierwszy z nich to propan-butan, który jest gazem bezbarwnym o wyróżniającym go doskonale wyczuwalnym zapachu. Posiada on temperaturę wrzenia od -45 stopni Celsjusza do -0,5 stopni Celsjusza. Drugi z nich to natomiast czysty propan, który bardzo dobrze sprawdza się w sytuacji zastosowania butli gazowej w wynoszących poniżej 0 temperaturach. Jeśli chodzi natomiast o koszt butli 11 kg, wersje napełnione propanem-butanem są nieco tańsze od wersji napełnianych wyłącznie propanem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności