Strona główna » Gazownia Ostrów Lubelski » Butle gazowe Ostrów Lubelski

Butle gazowe Ostrów Lubelski

Dlaczego butle gazowe są przechowywane w klatkach?

Butle gazowe w punktach ich dystrybucji muszą być składowane we właściwy sposób. Z reguły stosowane są więc w tym celu specjalne klatki na butle gazowe, które wykonywane są ze stali odpornej na korozję. Zapewniają one z jednej strony chronić pełne butle gazowe przed skradzeniem, z kolei z drugiej gwarantują przechowywanie ich w pionowej pozycji. Z uwagi na bezpieczeństwo klatka na butle gazowe musi być umiejscowiona w miejscu zacienionym oraz oddalonym od źródła ciepła.

Jak zweryfikować odpowiednio napełnioną butle z gazem?

Odpowiednio napełnioną butlę gazową można poznać po kilku elementach. Wszystkie z nich powinny wobec tego posiadać tabliczkę znamionową, na której zapisywane są dane dotyczące masy pustej butli gazowej, największej ilości umieszczanego w niej gazu i daty legalizacji zbiornika. Odpowiednio napełniona butla powinna być dodatkowo opatrzona naklejką określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczane są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za napełnianie butli gazowej. Ponadto wszystkie zakupowane butle bezapelacyjne powinny mieć odpowiednią zaślepkę zamontowaną na zaworze, która chroni przed ulatnianiem się gazu i folię termokurczliwą, która jest swoistego rodzajem plomby gwarantującej, że butla jest napełniona..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności